Опубликовано - 13 серпня 2020 р.

Серпневий звіт WASDE - все далі від реальності

Динаміка ринків в моменті:

Пшениця - Вересневий контракт СВОТ (ZWU20): 4,916 $/бу (+ 0,2%)

Кукурудза - Грудневий контракт СВОТ (ZCZ20) – 3,272 $/бу (+ 2,4%)

Серпневий звіт WASDE виявився досить несподіваним для учасників ринку. Попри явно бичий характер звіту для пшениці (прогноз світового виробництва було знижено до 766,03 млн тонн), котирування на цю культуру залишаються у флеті протягом останньої доби. Натомість кукурудза активно зростає після виходу звіту, хоча він є по суті ведмежим для неї – прогноз світового виробництво збільшено до рекордних 1171,03 млн тонн, прогноз кінцевих запасів зріс до 317,46 млн тонн. Така поведінка ринків може бути пояснена тим, що в звіт не потрапив ряд важливих факторів, а саме:

  • Зростання рівня виробництва пшениці в Росії, Канаді та Австралії - прогноз USDA виявився нижчим за очікування трейдерів і нижче оцінок, які дають урядові і неурядові організації цих країн;
  • Попри зниження валового збору пшениці в Україні, USDA навпаки підвищив прогноз валового збору до 27,0 млн тонн;
  • Погіршення стану посіві ярої пшениці в США протягом останнього тижня;
  • USDA проігнорував суттєвий вплив засухи на виробництво кукурудзи в Україні, збільшивши свій прогноз виробництва до 39,5 млн тонн, а обсяг експорту до 33,5 млн тонн.

Тому можна говорити, що трейдери відторговують вересневий звіт, сподіваючись, що аналітики USDA відкоригують прогнози у відповідності з вище зазначеними факторами.