Опубликовано - 22 вересня 2020 р.

Огляд ринку соняшникової олії на 22.09.2020 року

В попередньому огляді ми вже повідомляли, що український ринок соняшникової олії перегрітий, а відтак корекція, яка почалась в минулу п’ятницю була лише питанням часу. Зараз домінуватимуть кілька факторів тиску.

По-перше початок корекції на світових ринках. З п’ятниці вартість соєвої олії на майданчику СВОТ (Чикаго) знизилась на 4,7%, а пальмової на малазійській MDEX – на 1,9%.

Безымянный.png

Але поки що зарано говорити про зміну глобальних тенденцій, де зростання закупівельної активності з боку Китаю та інших великих імпортерів, яке викликане побоюваннями другої хвилі коронакризи, надають всім аграрним ринкам і зокрема рослинним оліям, бичого імпульсу.

По-друге тисне на ринок сезонне зростання пропозиції соняшнику в зв’язку з активним збиранням нового урожаю. Проте цей фактор матиме обмежений вплив, оскільки виробники стримують продаж по аналогії з тим, як це відбувалось під час збирання ранніх культур.

Враховуючи вищенаведені фактори ми прогнозуємо, що сезонна корекція по соняшнику і соняшниковій олії почалась, але вона буде значно меншою в порівнянні з минулими роками.

З іншого боку варто пам’ятати, що ринок соняшникової олії «перекуплений» (ціни явно завищені) про, що свідчить зростання спреду по відношенню до соєвої та пальмової олій, який зріс до найвищих значень за останній рік. Розуміють це і учасники внутрішнього ринку, що додає напруженості, оскільки переробники намагаються забезпечити себе сировиною, а виробники соняшнику шукають оптимальні точки продажу, сподіваючись на подальший ріст цін.